सबैभन्दा बढी जर्मनीले २५ हजार अफगानी लिने, ४० हजार अफगान शरणार्थीलाई आश्रय दिने युरोपेली युनियनको निर्णय

Share to:

एजेन्सी,

विश्वमा युरोपेली संघ (ईयू) का १५ राष्ट्रले अफगानिस्तानबाट गएका ४० हजार मानिसलाई आश्रय दिने भएका छन । ईयूका मुलुकका गृहमन्त्रीहरूको बैठकपछि ४० हजार अफगानीलाई आश्रय दिने सहमति भएको ईयू कमिस्नर यल्वा जोहानसनले जानकारी दिनुभएको हो । अन्य मुलुकले यो भन्दा कम संख्याका शरणार्थीलाई आश्रय दिने बैठले निर्णय गरेको छ । यसले अनियमित रुपमा अफगानिहरु युरोप छिर्नबाट रोक्ने विश्वास पनि इयुको छ । अहिले पनि करिब ८५ हजार अफगानिहरु आश्रयको खोजीमा रहेका छन । जर्मनीले सबैभन्दा बढी २५ हजार शरणार्थीलाई आश्रय दिनेछ भने नेदरल्याण्डले ३१ सय बढीलाई आश्रय दिनेछ । यस्तै फ्रान्स र स्पेनले समान २५/२५ सय अफगानिस्तानका शरणार्थीलाई आश्रय दिनेछन् ।

Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *