अदालत अघि सारेर आफूलाई हटाइएको अध्यक्ष ओलीको दावी

Share to:

रासंसा, काठमाडौं, कार्त्तिक २१,

मुलुकमा आइतबार काठमाडौंमा आयोजित कार्यक्रममा अध्यक्ष ओलीले आफू सरकारमा हुँदा पनि अदालत आफ्नै विरुद्ध प्रयोग भयो भन्दै अदालतमार्फत प्रधानमन्त्री चयन गरिएको टिप्पणी गर्नुभयो । उहाँले सत्तारुढ गठबन्धनलाई लोकतन्त्रका भक्षकको संज्ञा दिँदै उनीहरुलाई देश नभइ सत्ता चाहिएको जिकिर गर्नुभयो । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले अदालत आफूविरुद्ध प्रयोग भएको जिकिर गर्नुभएको छ । उहाँले सेना र प्रहरी प्रयोग गर्न नसकिएपछि अदालत प्रयोग भएको दाबी गर्नुभयो । अध्यक्ष ओलीले ‘सोसल मिडिया वार’ मा सामेल हुनसमेत नेता कार्यकर्तालाई आग्रह गर्नुभयो । उहाँले आफ्ना अभिव्यक्तिको गलत प्रयोग गरेको भन्दै टेलिभिजनको आलोचना गर्नुभयो । आफूहरु नभएको भए २०१७ साल आइसक्थ्यो भन्दै अध्यक्ष ओलीले कसैले गलत कुरा लेख्यो भने त्यसको तल भरमार कमेन्टले धुलो झर्ने गरी सातो लिन कार्यकर्तालाई निर्देशन दिनुभयो । बाबुराम भट्टराई भूमिगत हुँदा पनि उनका छोराछोरी बेलायत कसरी पढेका थिए ? भन्दै उहाँले प्रश्न गर्नु भयो । माओवादी नेताहरू भूमिगत हुँदा युरोप घुमेको अध्यक्ष ओलीको दाबी थियो । उहाँले आफूहरूको प्रहरी रेकर्ड खराब भएको भनेर पासपोर्ट नपाएको बेला विद्रोही नेता भने युरोप घुमेको जिकिर गर्नुभयो । हाम्रो पुलिस रेकर्ड खराब, प्रचण्ड–बाबुरामको पुलिस रेकर्ड खराब थिएन ? अध्यक्ष ओलीको प्रश्न थियो ।

Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *