विश्वकै होची महिला एलिफको निधन

Share to:

एजेन्सी,

विश्वमा सन् २०१० मा विश्वकै होची महिलाको रुपमा गिनिज बुक अफ वर्ल्ड रेकर्डमा नाम लेखाउने एलिफ कोकामनको गत विहीबार निधन भएको छ । ३३ वर्षकी एलिफको निमोनियाबाट निधन भएको हो । मंगलबार अचानक बिरामी परेपछि एलिफलाई अस्पताल भर्ना गरिएको थियो । अस्पतालमा भर्ना गरेपछि उनको अवस्था बिग्रँदै गएपछि बिहीबार उनको निधन भएको हो । टर्कीको स्थानीय सञ्चारमाध्यमका अनुसार एलिफको शरीरका अंगहरूले काम गर्न छोडेको थियो । ‘मिरर’ मा प्रकाशित समाचार अनुसार सन् २०१० मा एलिफको नाम गिनिज वर्ल्ड रेकर्डमा एक वर्षसम्म दर्ता भएको थियो । सन् २०११ मा अमेरिकाकी ब्रिजेट जोर्डनले एलिफको सबैभन्दा होची केटीको कीर्तिमान तोडेकी थिइन्, उनको उचाइ ६९ सेन्टिमिटर अर्थात् २.३ फिट थियो । जोर्डनको मृत्यु सन् २०१९ को जुनमा भएको थियो । अब यो विश्व कीर्तिमान भारतकी ज्योति किसानजी आमगेको नाममा दर्ता भएको छ । उनको लम्बाइ ६२.८ सेन्टिमिटर अर्थात २.०६ फिट थियो । उनी टर्कीको उस्मानिया प्रान्तको कादिर्ली शहरका बासिन्दा हुन् । एलिफको लम्बाइ ७२.६ सेन्टिमिटर अर्थात् २.५ फिट थियो । उनको जन्म हुँदा पनि उनको तौल नाप्दा उनी १.६ किलोग्राम थिइन् ।

Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *